Flexin Mk1

 

Vai arī Tu kādreiz brīvā brīdī, izbāžot degunu ārpus saviem ierastajiem rāmjiem, tas ir, pāri skaistu BMW žurku ar pilnu M- paciņu, esi domājis par šīm vecajām VW kastēm, kuras, godīgi sakot, uz ielas pavada vairāku skaisto dāmīšu skatienus. Viņas iztēlojas, kā viņas vasarā čillo Tavā grabošajā Mk1 Tev blakus. Jūs braucat tripā uz nekurienes malu, tikai lai izbaudītu un iejustos piedzīvojumā, kā tas bija agrāk, tālajos astoņdesmitajos?

Vēloties atšķirties no kaimiņu standartizētajiem Volvo un jau iepriekšminētajiem Bēemvē, Jānis izvēlējās kļūt par mk1.lv saimes locekli. Iegādājoties šo visai piedūrīgo 79.gada 5-durvju kasti no drauga, kuram iekšā necilā 1.1 spēkstacija, viņam jau bija sava trakā vīzija par to, kāds tas izskatīsies ‘nobeigumā.’ Nobeigumā, jo kārtīgs prodžektkārs nekad nav pabeigts, gluži kā šis!

Jau iegādājoties, Jānis veica mazu tehnisko apkopi, samainīja bremžu sistēmu, svečvadus...nu Tu zini, kā jau parasti, viss kārtīgai ikdienas braukšanai nepieciešamais! Pēc neilga laika mazais spridzeklis nomainīts jau uz ko nopietnāku, proti, 1.8 litru mono dzinēju ar divreiz vairāk kumeļiem zem sarkanā pārsega.

Protams,  35 gadus vecs būdams, pirmītis nav izticis bez ķirurģiskās iejaukšanās. Visas mk1 erogēnās vietas ir sametinātas un pārkrāsotas. Paša spēkiem pāršūti arī griesti rūtainā audumā, piešķirot ‘ogu’ sterilajiem, tik reti sastopamajiem brūnās ādas mk1 sēdekļiem. Kā ‘kulaks uz acs’ uzstādīta Wolfsburg Gti stūre.Bildēs neatspoguļotus Tarrantulas lietos, nolēmis atstāt ziemas setup’am. To vietā custom-made 14 collu stīliji, visnotaļ iespaidīgā platumā, 8j priekšā un 9j aizmugurē, viscaur ietītas 195/45 mizās. Sakrāsoti melnā krāsā ar rozā sticker-bomb stila akcentiem uz platajiem plauktiem. Iegādātie TA-Technix koiloveri ļoti noder plānotai asfalta skrāpēšanai, maksimāli pietuvinot mašīnu zemei. Uzstādījis priekšā mazo lūpu, uzbūris Gti stila priekšējo resti, kas visu kopskatu vēl vairāk papildināja, taču saimnieks nav licies mierā. Piemeklējis ne tik bieži sastopamos moldingus ap logiem, kā arī, vēl retāk atrodamo Zender spoileri pilnā komplektācijā, Jānis savu pirmīti padarījis par īstu kulta vāģi!Pašlaik Jāņa pirmītis atrodas pārdošanā(PĀRDOTS), taču gluži kā gaidot mazo Ziemassvētku brīnumu, ceru, ka ar to viss neapstāsies un Jānis liks izmežģīt žokli citiem vēl vairāk! 

 

Teksts: Edgars Rudzitis

Foto: Vadims Jurjevs Kuncs

Log In or Register